پزشکان با خرما کیلویی توانستند آب مروارید چشم را درمان کنند

خرما کیلویی حاوی ویتامین های C و D است. شواهد حاکی از آن است که این ویتامین ها ممکن است به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست کمک کنند. این میوه همچنین ممکن است به مبارزه با سایر مشکلات پوستی مانند خارش یا بثورات کمک کند. م

ی توانید خرما را در رژیم غذایی خود بگنجانید و نتایج بالقوه آن را در دراز مدت ببینید.

خرما همچنین ممکن است فواید ضد پیری داشته باشد. آنها ممکن است از تجمع ملانین در بدن شما جلوگیری کنند که در غیر این صورت ممکن است منجر به مشکلات پوستی شود. با این حال، تحقیقات مشخص در این زمینه وجود ندارد.

می دانیم که هورمون ها نقش مهمی در پیری و ظاهر پوست دارند. عصاره هسته خرما دارای فیتوهورمون هایی است که اثرات ضد پیری قابل توجهی از خود نشان می دهد. عصاره ممکن است به مبارزه با چین و چروک نیز کمک کند.

خرما

ممکن است باعث افزایش وزن سالم شود، اگر خیلی لاغر هستید و می خواهید چند کیلو اضافه کنید، می توانید خرما را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

در مطالعه‌ای که روی بره‌ها انجام شد، افزایش وزن (تا 30 درصد) به دنبال مصرف دانه‌های خرما مشاهده شد. با این حال، تحقیقات بیشتری برای درک اثرات مشابه در انسان مورد نیاز است.

خرما سرشار از پتاسیم است. این ماده معدنی به مدیریت فشار خون بالا کمک می کند. یک عدد خرمای مدجول حاوی حدود 167 میلی گرم پتاسیم است. این مقدار در مقایسه با سایر میوه ها نسبتاً زیاد است. عدم مصرف پتاسیم کافی نیز ممکن است منجر به سنگ کلیه شود، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک این مکانیسم مورد نیاز است.